Současná doba dodání je přibližně 5 pracovních dnů.

Třešeň RIVAN

Kód produktu/SKU: 48
Dostupnost: zboží není dostupné
Stáří sazenic:
2 roky
Forma:
Vykopané rostliny - chráněné pro přepravu
Podložka:
Colt
Latinský název:
Prunus avium
Výška:
ok. 150 cm
Cena: 168,85 Kč 168.85
quantity
- +
ks
přidat na seznam přání
Bezpečné a rychlé dodání
Ověřené balení rostlin
Bezpečné
nakupování
Nejvyšší kvalita služeb

Třešeň RIVAN

Prunus avium

Plodování: květen/červen

Odrůda Rivan cherry pochází ze Švédska. Je to kříženec Early Riversa a Annonay. Do Polska přišla před několika desítkami let. To bylo představeno do polského výběru v roce 1976. Třešeň Rivan je zajímavá a cenná, zaslouží si šíření. Doporučuje se pro výsadbu v produkčních a amatérských sadech, tedy v domácích zahradách a zahrádkách.

Strom odrůdy Rivan roste nepříliš silně, ale záleží na podnoži. Koruna je kulovitá, pravidelná, dosti volná s pevně vzpřímenými větvemi. Do období plodů vstupuje brzy, bohatě plodí a je o něj každoročně dobře pečováno.

Plody Rivan Cherry jsou středně velké nebo velké, ve tvaru srdce. Slupka je tmavě červená, v plné zralosti téměř černá. Dužnina je tmavě červená, středně pevná, šťavnatá, vínově sladká, dobře oddělená od pecky, chutná. Šťáva je červená a pecka je malá a podlouhlá, s ostrou špičkou. Ovoce Rivan je nepravděpodobné, že by za špatného počasí prasklo nebo hnilo.

Plody Rivan Cherry jsou připraveny ke sklizni začátkem června a někdy koncem května. V mimořádně teplých létech lze třešně sklízet již v polovině května. Záleží na ročníku a pozici. Dozrávají nerovnoměrně, a proto se musí sklízet několikrát. Nelze je sklízet příliš brzy, protože jsou malé a bez chuti.

Třešeň Rivan je dostatečně mrazuvzdorná a poupata jsou zřídka poškozena mrazem. Odrůda Rivan není příliš náchylná k chorobám, včetně bakteriálních rakovin.


Třešeň Rivan potřebuje opylení cizím pylem. V blízkosti by měli být vysazeni opylovači, což mohou být odrůdy třešní, které kvetou ve stejnou dobu. V tomto případě si můžete vybrat Vega nebo Burlat. Bez opylovačů bude strom produkovat málo nebo žádné ovoce.

Pokyny zdarma ke každé objednávce!

+ každá objednávka je profesionálně zabalena!

Ověřená kvalita!
Na pěstování našich rostlin dohlíží Státní služba pro zdraví rostlin a kontrolu osiv

Ostatní také nakupovali

Třešeň UKRAIŃSKA
Třešeň UKRAIŃSKA
299,92 Kč
Jabloň GOLDEN DELICIOUS
ks
Jabloň GOLDEN DELICIOUS
299,92 Kč
Hruškojeřáb ouškatý
ks
Hruškojeřáb ouškatý
361,60 Kč
Třešeň UKRAIŃSKA ve květináči
Třešeň UKRAIŃSKA ve květináči
299,92 Kč
nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl