V současné době probíhá předprodej rostlin - objednávky se budou odesílat přibližně od 20. března, a to podle pořadí došlých objednávek.

Rybízoangrešt JOSTA - na kmínku

Kód produktu/SKU: 495
Dostupnost: velký počet
Odesláno v rámci: Předprodej – odeslání po 20. březnu
Stáří sazenic:
2 roky
Forma:
Vykopané rostliny - chráněné pro přepravu
Latinský název:
Ribes nidigrolaria
Výška:
ok. 100-120 cm
Cena: 135,48 Kč 135.48
quantity
- +
ks
přidat na seznam přání
Bezpečné a rychlé dodání
Ověřené balení rostlin
Bezpečné
nakupování
Nejvyšší kvalita služeb

Rybízoangrešt JOSTA - na kmínku

Ribes nidigrolaria

Plodování: Červenec

 

Borůvka získaná v roce 1976 z křížení: (Bluehaven x Me. US55) x (Ashworth x Bluecrop).

Odrůda středního vzrůstu, kulovitý habitus, husté výhony pokryté intenzivně zelenými kožovitými listy. Dosahuje výšky 1 až 2 m. Velmi produktivní.

Plody jsou velké a chutné, mírně kyselé, stejnoměrné velikosti, ke sklizni jsou připraveny více než týden po úplném vybarvení, obvykle v druhé polovině srpna. Mají extrémně odolný voskový povlak. Jsou vhodné jak ke konzumaci v syrovém stavu, tak k zavařování.

Keř je vhodný pro pěstování v nádobách na terasách a balkonech.

Rybízový angrešt je lahodným křížencem angreštu a černého rybízu. Keř svým vzhledem připomíná černý rybíz, má o něco mohutnější výhony a dosahuje mnohem větší výšky (až 2 m výšky). Tato rostlina nemá žádné trny.

Kvete již jako angrešt a rybíz, květy jsou drobné, podobné květům černého rybízu. Plody jsou také klamně podobné plodům rybízu, jsou však mnohem větší. Slupka angreštu je tmavá a dužina je světlá jako u angreštu. Plody dozrávají v druhé polovině července.

Rybízový angrešt obsahuje spoustu biologicky aktivních látek, mezi které patří: pektiny, cukry, organické kyseliny, provitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C a P. Konzumace čerstvého nebo zpracovaného ovoce se doporučuje při nachlazení, chřipce, angíně. Plody angreštu rybízu mají především dietetický význam. Z ovoce vyrábíme šťávy, kompoty, džemy, tinktury a vína. Ideální na zákusky a dorty. Ovoce lze sušit a přidávat do ovocných čajů.

Kustovnice rybízová je výjimečně nenáročná a prospívá na každé mírně vlhké půdě, nesnáší však zamokřené, velmi kyselé půdy a čisté, neúrodné písky. Má rád slunné polohy. Je velmi odolný proti mrazu, na zimu nevyžaduje zakrytí.

Protože keře angreštu rybízu mají tendenci příliš ztloustnout, což nepříznivě ovlivňuje jejich plodnost, bez ohledu na odstraňování starých výhonů, měli bychom je systematicky rentgenovat a odstranit některé větve.

Pokyny zdarma ke každé objednávce!

+ každá objednávka je profesionálně zabalena!

Ověřená kvalita!
Na pěstování našich rostlin dohlíží Státní služba pro zdraví rostlin a kontrolu osiv

Ostatní také nakupovali

Cypřišek Lawsonův ELLWOODII
Cypřišek Lawsonův ELLWOODII
121,15 Kč
Senga Sengana jahoda
Senga Sengana jahoda
34,41 Kč
Jahodka INDICKÁ
Jahodka INDICKÁ
85,30 Kč
Slivoň meruňková FLAVOUR QUEEN
ks
Slivoň meruňková FLAVOUR QUEEN
164,16 Kč
Kanadská borůvka BLUEGOLD
ks
Kanadská borůvka BLUEGOLD
121,15 Kč
nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl