V současné době probíhá předprodej rostlin - objednávky se budou odesílat přibližně od 20. března, a to podle pořadí došlých objednávek.

Rybíz černý TITANIA – keřovitý

Kód produktu/SKU: 200
Dostupnost: velký počet
Odesláno v rámci: Předprodej – odeslání po 20. březnu
Stáří sazenic:
2 roky
Forma:
Vykopané rostliny - chráněné pro přepravu
Latinský název:
Ribes nigrum
Výška:
ok 40-60 cm
Cena: 84,04 Kč 84.04
quantity
- +
ks
přidat na seznam přání
Bezpečné a rychlé dodání
Ověřené balení rostlin
Bezpečné
nakupování
Nejvyšší kvalita služeb

Rybíz černý TITANIA – keřovitý

Ribes nigrum

Plodování: polovina července

 

Černý rybíz Titania je odrůda získaná ve Švédsku na experimentální stanici v Balsgardu. Mezi ovocnáři je velmi oblíbenou a žádanou odrůdou, protože má nízkou náchylnost k chorobám včetně padlí a rzi černého rybízu. Zřídka trpí antraknózou. Navíc je velmi úrodná a nenáročná. Patří k mrazuvzdorným odrůdám, lze ji tedy vysadit i v chladnějších oblastech. Vzhledem k nízkým nárokům na pěstování je Titania doporučována jak zahradníkům pro amatérské pěstování, tak i na komerční plantáže. Vhodné pro mechanickou sklizeň.
Keř černého rybízu odrůdy Titania roste velmi silně, může dorůst až 2 m, lze jej tedy sázet i na chudší půdy. Jeho habitus je vznešený, tuhý, větve mohou viset dolů pod tíhou ovoce. Listy jsou tmavě zelené barvy, květenství jsou jednotlivá, středně dlouhá. Květy se objevují poměrně pozdě, takže riziko vymrznutí brzy na jaře je nízké.

Rybíz Titania preferuje slunné stanoviště nebo případně polostín. Vzdálenost výsadby černého rybízu je 1-1,5 m mezi sazenicemi.
Plody rybízu Titania jsou střední nebo velké, černé, pevné, shromážděné ve středních hroznech se sladkokyselou chutí. Mohou se jíst syrové a nejen. Jsou skvělé jako doplněk k dezertům, jogurtům, zmrzlinám a na zavařování: džemy, džusy.
Odrůda Titania se sklízí v polovině července. Tato odrůda se vyznačuje stabilním a bohatým výnosem, plody dozrávají rovnoměrně. Jejich výhodou je, že při sklizni neopadávají.

Pokyny zdarma ke každé objednávce!

+ každá objednávka je profesionálně zabalena!

Ověřená kvalita!
Na pěstování našich rostlin dohlíží Státní služba pro zdraví rostlin a kontrolu osiv

Ostatní také nakupovali

nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl