V současné době probíhá předprodej rostlin - objednávky se budou odesílat přibližně od 20. března, a to podle pořadí došlých objednávek.

Domácí švestka DĄBROWICKA ve květináči

Kód produktu/SKU: 190_20200513114437
Dostupnost: zboží není dostupné
Stáří sazenic:
2 roky
Forma:
Květináč C2
Podložka:
Ałycza
Latinský název:
Prunus domestica
Výška:
ok. 100-120 cm
Cena: 284,50 Kč 284.50
quantity
- +
ks
přidat na seznam přání
Bezpečné a rychlé dodání
Ověřené balení rostlin
Bezpečné
nakupování
Nejvyšší kvalita služeb

Domácí švestka DĄBROWICKA

Prunus domestica 

Plodování: srpen

Švestka Wegierka Dąbrowicka je odrůda polského původu. Byla vyšlechtěna v roce 1962 v ISiK ve Skierniewicích A Jackiewiczowou. Jedná se o sazenici maďarštiny obecné. Má velmi příznivé agrotechnické vlastnosti. Odrůdu Węgierka Dąbrowicka lze doporučit do všech typů sadů. Ochotně se vysazuje v komerčních sadech. Maďarská švestka Dąbrowicka může být také vysazena v domácích zahradách a na zahrádkách. Doporučené podnože jsou ałycza a Wangenheima.

Strom odrůdy Węgierka Dąbrowicka roste středně silně. Koruna je středně hustá, obvykle kulovitá s jasně vyznačeným vodičem. Plodí velmi brzy, již druhým rokem po výsadbě. Vynáší ročně s mírnou tendencí ke střídavému plodení. To se děje na chudých půdách. Sklizeň je dobrá. Pokud chcete získat velké plody, musíte pupeny ztenčit. Węgierka Dąbrowicka kvete brzy, v dubnu. Květní poupata mohou někdy poškodit jarní mrazíky. Květy jsou velmi velké, voňavé bílé, shromážděné v květenstvích.

Plody Węgierky Dąbrowicka jsou velké. Váží v průměru 30-35g. Pokud se o stromek pečuje, může dorůst až 40g. Švestky jsou hnědé a tmavě modré s intenzivním modrým květem v typu oválných kadeří. Kůra je hustá. Dužnina je žlutozelená nebo medově žlutá, dosti pevná, sladkokyselá a chutná. Kámen je středně velký, široce oválný, špičatý na straně stopky. Dužnina se dokonale odděluje od pecky. Odrůda švestky Węgierka Dąbrowicka je cennou komoditní odrůdou pro zpracování. Hodí se do džemů, marmelád, kompotů a sušeného ovoce. Plody se dají použít i na dezertní švestkový trh, chutné jsou syrové, také přímo ze stromu a jako doplněk do koláčů a zákusků.

Maďarská švestka Dąbrowicka není samosprašná a pro dobrou úrodu vyžaduje opylení cizím pylem. V blízkosti je tedy nutné vysadit další odrůdy švestek, které však musí kvést současně. Mezi dobré opylovače v tomto případě patří Earliblue nebo Emprees, Węgierka Łowicka, Fryga, Renkloda Ulena, Cacańska Lepotica, Cacańska Najbolja, Cacańska Rana, Cacańska Rodna, Amers, Bluefree, Herman, Ruth Gerstetter.

Pokyny zdarma ke každé objednávce!

+ každá objednávka je profesionálně zabalena!

Ověřená kvalita!
Na pěstování našich rostlin dohlíží Státní služba pro zdraví rostlin a kontrolu osiv

Ostatní také nakupovali

Domácí švestka DĄBROWICKA
ks
Domácí švestka DĄBROWICKA
161,14 Kč
Slivoň sloupovitá IMPERIAL
ks
Slivoň sloupovitá IMPERIAL
168,85 Kč
 Jabloň  STARKING v květináči
ks
Jabloň STARKING v květináči
299,92 Kč
Jabloň BOLERO – Sloupovitá
ks
Jabloň BOLERO – Sloupovitá
230,53 Kč
Třešeň SYLVIA
ks
Třešeň SYLVIA
168,85 Kč
Jabloň KOSZTELA ve květináči
ks
Jabloň KOSZTELA ve květináči
299,92 Kč
Meruňka sloupovitá - trpasličí
ks
Meruňka sloupovitá - trpasličí
461,84 Kč
Slivoň HAGANTA
ks
Slivoň HAGANTA
161,14 Kč
Domácí švestka BÍLÁ
ks
Domácí švestka BÍLÁ
161,14 Kč
nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl