Současná doba dodání je přibližně 14 pracovních dnů.

Výsadba ovocných stromů a keřů - Jabloně, hrušně, třešně, třešně

Výsadba ovocných stromů a keřů - Jabloně, hrušně, třešně, třešně

Připravme půdu tak, aby rostliny měly co nejlepší podmínky k přijetí a dalšímu růstu. Místo, kde stromy vysadíme, hluboce zryjeme a odstraníme plevel.

Pokud se nám nepodaří zasadit náš stromek hned po koupi, měli bychom mu zajistit vhodné skladovací podmínky. Vyberte si zastíněné místo a zajistěte správnou zálivku, aby kořeny nevyschly. Nemůžeme-li ji tedy zasadit co nejdříve, dáme na ni pock, abychom zabránili vysychání kořenů.

Zdravé místo, kde jsou kořeny polámané, mechanicky poškozené nebo příliš dlouhé, před výsadbou vyřízněte nůžkami. Boční výhony je vhodné zkrátit o 1/3 délky, což nám zaručí větší procento přijetí rostlin.

Při zahájení výsadby nejprve vykopejte jamku, dostatečně velkou, aby v ní kořeny volně spočinuly. Na jednu stranu odhodíme vrchní vrstvu humusu, na druhou zeminu z hlubších vrstev. Na dně jámy vytvořte hromadu úrodné, humózní ornice. Stromek na něj položte a rovnoměrně rozmístěte dříve namočené kořeny, nikdy je nebalte. Rostliny zakoupené s kořenovým systémem obaleným síťkou se vysazují společně se síťkou. Otvor částečně zasypte zeminou, sešlápněte ji a dejte pozor, abyste nepoškodili kůru na kmeni. Nahoře přisypeme zeminu z hlubších vrstev jamky. Než se jamka zcela zaplní zeminou, strom, který zasadíme, by měl být hojně zalit, klidně i 10 litrů vody. Zalévání nově vysazených rostlin vodou pomůže půdě dokonale přilnout ke kořenům a sníží riziko nepřijetí. Kolem kmene je dobré udělat váleček zeminy, tak aby vznikla miska, která nás bude chránit o průměru asi 60 cm, sloužící k zálivce. Mísu dobře zakryjte shnilým hnojem, který chrání půdu před vysycháním a zároveň dodává stromu živiny. Zakryjme díru až do konce a pamatujme, že některé stromy budou vyžadovat kolíky. Když sázíte strom na podzim, chraňte jeho kořeny před mrazem tím, že kolem kmene uděláte kopeček.

Při sázení stromků pamatujte na to, že by se měly sázet o 2 až 3 centimetry hlouběji, než rostly ve školce, podpoří to lepší expanzi rostlin. Pamatujte, že místo pučení by mělo být vždy nad povrchem půdy. Stromy zasazené hlouběji porostou a ponesou méně ovoce. Jabloně sázejte tak, aby místo roubování bylo asi 15 centimetrů nad povrchem půdy.

S hnojením začínáme až po zakořenění rostlin. Stromy vysazené na jaře přihnojujte menšími dávkami asi 6 týdnů po výsadbě.

Prohlédněte si ovocné stromy a ovocné keře v naší nabídce.

nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl