Současná doba dodání je přibližně 5 pracovních dnů.

Jabloň PAPIERÓWKA Oliwka žlutá

Kód produktu/SKU: 78
Dostupnost: zboží není dostupné
Stáří sazenic:
2 roky
Forma:
Květináč C3
Podložka:
M-26
Latinský název:
Malus domestica
Výška:
ok. 100-120cm
Cena: 299,92 Kč 299.92
quantity
- +
ks
přidat na seznam přání
Bezpečné a rychlé dodání
Ověřené balení rostlin
Bezpečné
nakupování
Nejvyšší kvalita služeb

Jabloň PAPIERÓWKA Oliwka žlutá

Malus domestica

Plodování:půlka července

Nadčasová Papierówka je pro mnohé z nás vzpomínkou a chutí na dětství, proto stojí za to si ji na zahradě zasadit. Odrůdu navíc doporučujeme jako zdravý exemplář s velkým výnosem.

Plody jsou středně velké, ale v úrodných půdách mohou dorůst dosti velkých. Slupka je jemná, světle žlutá, ve zralosti téměř bílá, suchá. Stopka je jemná, tenká a dlouhá, často ohnutá. Tvar jablka je kulatý kuželovitý s viditelnými mírnými žebry na kalichu a často označený jedním žebrem přecházejícím do okraje v celém plodu. Dužnina je jemnozrnná, čím je plod zralejší, tím je křehčí. Chuť je velmi dobrá, aromatická s lehce nakyslou notou, která mu dodává šťavnatost.

Ovocné stromy jsou vysazeny v dobře osluněné části zahrady, kam celý den svítí slunce – to je podmínkou správného vyzrání plodů.

Chceme-li, aby rostliny rychle rostly a bohatě vydávaly, musíme jim zajistit úrodný substrát, nejlépe předem ochucený kompostem. Jabloně mají rády písčito-hlinitou půdu, protože nevysychá tak rychle jako jiné druhy půd. Mladé stromky vyžadují vydatnou zálivku, starším se daří samy. Rostliny je třeba pravidelně seřezávat, odstraňovat tzv.

vlky a větve prorůstající dovnitř koruny, díky čemuž jsou zdravé a plodí více. Rostlina je zcela mrazuvzdorná, ale její květy a mladé výhonky mohou padnout za oběť jarním mrazíkům, což je synonymum pro nedostatek plodů v dané sezóně.

Abyste získali velkou úrodu, je vhodné naši 'Papierówku' křížově opylovat, proto stojí za to zjistit, zda některý z těchto kultivarů neroste u vašeho souseda: 'Antonówka Ztypa', 'Boiken', 'Charłamowska', ' Gloster', 'James Grieve', ' Jonathan', 'Kronselska', 'Queen Renet', 'Orange Coke', 'Landsberska', 'Lired', 'McIntosh', 'Red Olive', 'Bath Beauty', 'Red James Grieve', 'Red Wealthy', 'Reneta Bauman', 'Rogers McIntosh', 'Spartan', 'Wealthy'. Pokud ne, vezměme si jeden z nich.

„Žlutá oliva“ bude použita v sadu jako dobrý opylovač pro jiné jabloně. Kromě vlastní bohaté úrody již koncem července umožňuje vázání ovcí s kultivary jako: 'Antonówka Ztypa', 'Boiken', 'Kronselska', 'Koksa Orange', 'Szampion', 'James Grive ', 'Gloster', 'Delikates' "Vista Bella".

Pokyny zdarma ke každé objednávce!

+ každá objednávka je profesionálně zabalena!

Ověřená kvalita!
Na pěstování našich rostlin dohlíží Státní služba pro zdraví rostlin a kontrolu osiv

Ostatní také nakupovali

Jabloň SZAMPION - CHAMPION
ks
Jabloň SZAMPION - CHAMPION
299,92 Kč
Jabloň KOSZTELA
ks
Jabloň KOSZTELA
299,92 Kč
Jabloň RENETA SZARA
ks
Jabloň RENETA SZARA
299,92 Kč
Jabloň DELIKATES
ks
Jabloň DELIKATES
299,92 Kč
Slivoň MIRABELKA ve květináči
ks
Slivoň MIRABELKA ve květináči
299,92 Kč
Hvězdice GULIWER
ks
Hvězdice GULIWER
238,24 Kč
Jabloň ANTONÓWKA
ks
Jabloň ANTONÓWKA
299,92 Kč
Jabloň MALINÓWKA Oberlandzka
ks
Jabloň MALINÓWKA Oberlandzka
299,92 Kč
Rebarbora LIDER
ks
Rebarbora LIDER
107,17 Kč
nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl